Aktualności

Wiosenny detoks z jogą w Bieszczadach – 11-14.04.2024

8 lutego 2024
Agnieszka Olechowska

Pierwsze tygodnie wiosny to czas trudny dla organizmu. Często zmieniające się warunki atmosferyczne i wahania ciśnienia sprawiają, że odczuwasz narastającą senność i przewlekłe zmęczenie. Ciało cierpi na niedobory witamin i soli mineralnych, wynikające z uboższej diety zimowej. Objawia się to osłabieniem mięśni i spadkiem odporności oraz koncentracji. Warto żebyś w tym okresie wspomógł swój organizm w dostosowaniu się do zmian zachodzących w przyrodzie. Podobnie jak porządkujesz ogród na wiosnę, zadbaj odpowiednio o swoje ciało i umysł. Istnieje wiele sposobów na uzupełnienie sił witalnych i regenerację organizmu po długiej zimie. My proponujemy te najbardziej skuteczne, ale jednocześnie łagodne i w 100% naturalne. Zapraszamy Cię na wyjazd z jogą, medytacją, zdrową dietą, masażami, terapią dźwiękiem i sztuką.

Miejsce i okolica

Grzechowisko, to urokliwe miejsce położone w sercu Bieszczad. To klimatyczny dom z widokiem na Połoniny. Właściciele „czują klimat”, stworzyli tą przestrzeń z myślą o jodze oraz ludziach o otwartych sercach i umysłach. Wokół gospodarstwa jest bardzo dużo wolnej przestrzeni na spacery. Dom znajduje się na terenie o powierzchni 10 ha, na wysokości 750m n.p.m., przy żółtym szlaku prowadzącym na Jawornik. Miejsce sprzyja wyciszeniu się, refleksji i wsłuchaniu się w siebie.

Pokoje i wnętrza

Dostępne są pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe. Uczestników będziemy lokować wedle życzenia, jednak o wyborze pokoju decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie pokoje mają własną łazienkę. Jogę będziemy praktykować w dużej (100m2) sali znajdującej się na strychu. Do naszej dyspozycji będzie również przestronna jadalnia i miejsce przy kominku. W czasie naszego pobytu, w domu nie będzie innych gości (w tym dzieci), co pozwoli się nam zrelaksować i odetchnąć w ciszy.

Wyżywienie

Energii do praktyki dodadzą nam pełnowartościowe posiłki wegetariańskie przygotowane przez gospodarzy. Można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową – prosimy o zgłoszenie swoich upodobań dietetycznych w momencie rezerwacji. Potrawy przygotowywane są w zgodzie z porami roku, z sezonowych z warzyw, owoców i ziół, prosto z przydomowego, ekologicznego ogrodu. Posiłki składają się ze śniadania i obiadokolacji. Zarówno do śniadania jak i obiadokolacji podawane są napoje (herbata, kompot lub sok).

Detoks sokowy

Osoby, którym zależy na jeszcze bardziej dogłębnym oczyszczeniu organizmu, mogą zamienić tradycyjną dietę na specjalnie przygotowane, świeże soki owocowo-warzywne. Soki dostarczają około 1000 kalorii na dzień. Wybierając ten rodzaj posiłków, otrzymasz pakiet na 3 dni (piątek, sobota, niedziela). W dzień przyjazdu wszyscy jemy wegetariańską kolację. Osoby, które zdecydują się na detoks sokowy, proszę o zgłoszenie takiej chęci przy rezerwacji.

Dojazd

Dom Grzechowisko znajduje się w Wetlinie. Szczegółowe wskazówki dojazdu wraz z mapką znajdziesz na stronie pensjonatu. Osoby z naszej szkoły, jadące z Rzeszowa i okolic, które chcą zmniejszyć koszty dojazdu zachęcamy do umawiania się na przejazd z innymi uczestnikami. W tym celu najlepiej skontaktować się z nami, a my pokierujemy dalej.

Ogólny program

W czasie wyjazdu poprowadzę kilka sesji jogi ukierunkowanej na oczyszczanie organizmu i przywrócenie odpowiedniego poziomu energii w ciele. Proponuję również transformujące sesje aktywnej medytacji, które pozwolą oczyścić ciało z zalegających emocji i przywrócą spokój umysłu. Zajęcia będą dostosowane do Twoich indywidualnych możliwości, a także do pory dnia. Możesz do nas dołączyć bez względu na poziom doświadczenia w praktyce jogi. Wszystkim ćwiczącym udostępniamy maty i podstawowe przyrządy. Oprócz jogi czekają Was warsztaty kreatywne, koncert mis tybetańskich, a także masaże (dodatkowo płatne).

Plan wyjazdu

Poniższy plan może jeszcze ulec zmianie.

Czwartek 11.04

15:00 Przyjazd i zakwaterowanie
17:00 Obiadokolacja
20:00 Joga
21:00 Koncert relaksacyjny

Piątek 12.04

8:00 Aktywna medytacja OSHO
9:00 Pranajama
10:00 Śniadanie
czas wolny
14:00-16:00 Warsztaty (temat warsztatów zostanie wybrany w zależności od grupy)
17:00 Obiadokolacja
20:00 Joga

Sobota 13.04

8:00 Aktywna medytacja OSHO
9:00 Pranajama
10:00 Śniadanie
czas wolny
17:00 Obiadokolacja
20:00 Joga

Niedziela 14.04

8:30 Joga
10:00 Śniadanie
12:00 Wykwaterowanie i wyjazd

Koszt

Przy rezerwacji do 29.02.2024 koszt wyjazdu to 1200 zł. Po tym czasie 1350 zł. Cena obejmuje 3 noclegi, pełne wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja), zajęcia jogi, medytacji, koncert relaksacyjny oraz warsztaty kreatywne.

Rezerwacja

Rezerwacji można dokonać wpłacając 700 zł zadatku na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników – kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Zadatek podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.

Prowadząca

joga-rzeszów

Agnieszka Olechowska – założycielka szkoły JoyFlowYoga, certyfikowana nauczycielka jogi, arteterapeutka, fizjoterapeutka. Ukończyła wiele kursów i warsztatów, ciągle podnosi swoje kompetencje szkoląc się u doświadczonych nauczycieli w Polsce i za granicą. Od 15 lat pracuje z ciałem, zarówno w kontekście terapeutycznym jak i profilaktycznym. Prowadzi również warsztaty artystyczne. Po godzinach tańczy i rysuje.