Aktualności

Wiosenny detoks z jogą w Bieszczadach – 12-14.04.2024

13 czerwca 2022
Agnieszka Olechowska

Pierwsze tygodnie wiosny to czas trudny dla organizmu. Często zmieniające się warunki atmosferyczne i wahania ciśnienia sprawiają, że odczuwasz narastającą senność i przewlekłe zmęczenie. Ciało cierpi na niedobory witamin i soli mineralnych, wynikające z uboższej diety zimowej. Objawia się to osłabieniem mięśni i spadkiem odporności oraz koncentracji. Warto żebyś w tym okresie wspomógł swój organizm w dostosowaniu się do zmian zachodzących w przyrodzie. Podobnie jak porządkujesz ogród na wiosnę, zadbaj odpowiednio o swoje ciało i umysł. Istnieje wiele sposobów na uzupełnienie sił witalnych i regenerację organizmu po długiej zimie. My proponujemy te najbardziej skutecznie, ale jednocześnie łagodne i w 100% naturalne. Zapraszamy Cię na wyjazd z jogą, zdrową dietą połączoną z detoksem sokami owocowo-warzywnymi.

Miejsce i okolica

Gospodarstwo Agroturystyczne Zadnie Łuki, to urokliwe miejsce położone z dala od drogi w otoczeniu bieszczadzkich pasm górskich. To przepiękny, drewniany dom przepełniony dobrą energią. Właściciele „czują klimat”, stworzyli tą przestrzeń z myślą o jodze oraz ludziach o otwartych sercach i umysłach. Wokół gospodarstwa jest bardzo dużo wolnej przestrzeni na spacery. Wejście do lasu znajduje się zaledwie 20 metrów od domu, a najbliżsi sąsiedzi są oddaleni o ponad kilometr. Miejsce sprzyja wyciszeniu się, refleksji i wsłuchaniu się w siebie.

Pokoje i wnętrza

Dostępne są pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe. Uczestników będziemy lokować wedle życzenia, jednak o wyborze pokoju decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie pokoje mają własną łazienkę. Jogę będziemy praktykować w dużej (100m2) sali znajdującej się na strychu. Do naszej dyspozycji będzie również przestronna jadalnia i miejsce przy kominku. W czasie naszego pobytu, w domu nie będzie innych gości (w tym dzieci), co pozwoli się nam zrelaksować i odetchnąć w ciszy.

Wyżywienie

Energii do praktyki dodadzą nam pełnowartościowe posiłki wegetariańskie przygotowane przez gospodarzy. Można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową – prosimy o zgłoszenie swoich upodobań dietetycznych w momencie rezerwacji. Potrawy przygotowywane są w zgodzie z porami roku, z sezonowych z warzyw, owoców i ziół, prosto z przydomowego, ekologicznego ogrodu. Posiłki składają się ze śniadania i obiadokolacji dwudaniowej (zupa + drugie danie). Zarówno do śniadania jak i obiadokolacji podawane są napoje (herbata, kompot lub sok).

Dojazd

Dom Zadnie Łuki znajduje się w pobliżu miejscowości Smolnik. Szczegółowe wskazówki dojazdu wraz z mapką znajdziesz na stronie pensjonatu. Osoby z naszej szkoły, jadące z Rzeszowa i okolic, które chcą zmniejszyć koszty dojazdu zachęcamy do umawiania się na przejazd z innymi uczestnikami. W tym celu najlepiej skontaktować się z nami, a my pokierujemy dalej.

Ogólny program

W czasie wyjazdu poprowadzę kilka sesji Vinyasa jogi ukierunkowanej na oczyszczanie organizmu z zalegających toksyn, zwiększenie siły mięśni i przywrócenie odpowiedniego poziomu energii w ciele. Zajęcia będą dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb, a także do pory dnia. Możesz do nas dołączyć bez względu na poziom doświadczenia w praktyce jogi. Wszystkim ćwiczącym udostępniamy maty i podstawowe przyrządy.

Plan wyjazdu

Poniższy plan może jeszcze ulec zmianie.

Piątek 12.04

15:00 Przyjazd i zakwaterowanie
17:00 Obiadokolacja
19:00 Relaksacja
20:00 Integracja

Sobota 13.04

7:00 Sok
7:30 Joga
9:00 Pranajama
10:00 Sok
czas wolny
17:00-19:00 Warsztat (temat warsztatu zostanie dobrany do możliwości grupy)
19:00 Sok
20:00 Relaksacja

Niedziela 14.04

7:30 Joga
9:00 Pranajama
10:00 Śniadanie
11:00 Pożegnalna kawa
12:00 Wykwaterowanie i wyjazd

Koszt

Koszt wyjazdu to 1050 zł. Cena obejmuje 2 noclegi, wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja), detoks sokowy i zajęcia jogi.

Rezerwacja

Rezerwacji można dokonać wpłacając 450 zł zadatku na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników – kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Zadatek podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.

Prowadząca

joga-rzeszów

Agnieszka Olechowska – swoją przygodę z jogą rozpoczęła w 2013 roku praktykując wg metody B.K.S. Iyengara. Po roku regularnych ćwiczeń wyjechała do Anglii, gdzie odkryła inne style, między innymi dynamiczną Vinyasę, która całkowicie odmieniła jej spojrzenie na jogę i pomogła rozwinąć praktykę własną. Zafascynowana energiczną i płynną Vinyasą, w maju 2017 wyjechała do Indii, gdzie ukończyła kurs nauczycielski RYT-200, akredytowany przez międzynarodową organizację Yoga Alliance. Początkowo joga była dla niej tylko formą aktywności fizycznej, z czasem jednak stała się sposobem na życie. W pracy nauczyciela Agnieszka łączy jogę i współczesne metody pracy z ciałem oraz wykorzystuje swoją medyczną wiedzę, którą zdobyła na studiach z fizjoterapii (tytuł magistra). Świadomie odchodzi od tradycyjnych sposobów nauczania jogi, dzięki czemu jej treningi są wyjątkowo bezpieczne, ciekawe i efektywne. Agnieszka ukończyła także kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością Fitness – nowoczesne formy gimnastyki oraz kurs instruktora Pilates. Jej styl nauczania odznacza się dbałością o poprawną technikę wykonywania asan i koncentruje się głównie na świadomej pracy z ciałem i oddechem.