Aktualności

Ashtanga joga – kurs dla początkujących

22 grudnia 2020
Agnieszka Olechowska

JoyFlowYoga Studio zaprasza na kolejne edycje kursu Ashtanga Vinyasa jogi dla początkujących. Ashtanga joga to wyjątkowo dynamiczna praktyka, która zyskała popularność głównie na Zachodzie. Najchętniej wybierana przez osoby młode, kochające wyzwania, nie mniej jednak może ją praktykować każdy, bez względu na wiek. Kurs pozwala rozpocząć przygodę z Ashtangą w przystępny i bezpieczny sposób. Więcej informacji o metodzie znajdziesz we wpisie Ashtanga Vinyasa joga w teorii i praktyce.

Terminy

Kurs wieczorny
Start 29 czerwca
16 spotkań dwa razy w tygodniu:
Wtorki 18:30 – 19:45
Czwartki 18:30 – 19:45

Inwestycja

Całkowity koszt kursu to 390 zł. Przy zapisie wymagana wpłata zaliczki w wysokości 190 zł. Numer konta do wpłat: 17105014451000009722647493

Program

 1. Nauka 30 asan z pierwszej serii Ashtanga jogi – Yoga Chikitsa.
 2. Nauka Vinyas, czyli płynnych przejść pomiędzy pozycjami.
 3. Wprowadzenie do pracy z Bandhami.
 4. Technika oddechu Ujjayi.
 5. Nauka synchronizacji oddechu z ruchem.
 6. Punkty skupienia wzroku – Drishti.
 7. Zaznajomienie z nazwami pozycji wypowiadanymi w sanskrycie.

Dla kogo?

Kurs skierowany jest do wszystkich, którzy pragną rozpocząć praktykę Ashtanga jogi w łagodny, spokojny i bezpieczny sposób. Naukę zaczniemy od podstawowych pozycji, a następnie będziemy stopniowo zwiększać stopień trudności i intensywność. Praktykujemy w małych grupach (do 9 osób), co zapewnia indywidualne podejście i uwagę ze strony nauczyciela. Jeśli masz obawy, czy poradzisz sobie na kursie, zapraszamy do zapoznania się z relacją z kursu, którą napisała dla nas Alicja Dańczak-Jędras z Mamajoga – praktyka bliskości.

Dlaczego warto?

 1. Poznasz sekwencję kilkudziesięciu pozycji i nauczysz się praktykować samodzielnie, dzięki czemu nie będziesz całkowicie uzależniony od nauczyciela. Z takimi umiejętnościami i odrobiną silnej woli, możesz praktykować codziennie, o dowolnej porze i gdziekolwiek się znajdziesz.
 2. Wzmocnisz ciało i spalisz kalorie. Ashtanga joga to nie tylko rozciąganie mięśni, ale także budowanie siły i wytrzymałości, potrzebnych do sprawnego funkcjonowania w codziennym życiu. To dynamiczna praktyka, która zwiększa wydolność krążeniowo- oddechową.
 3. Wpłyniesz pozytywnie na umysł, medytując w ruchu. Kiedy już opanujesz sekwencję pozycji, będziesz poruszać się na macie intuicyjnie, bez zastanawiania się nad tym co nastąpi za chwilę. Dzięki temu skierujesz uwagę do swojego wnętrza i zwiększy się Twoja samoświadomość.
 4. Oczyścisz ciało z toksyn. Dynamiczna forma praktyki, spowoduje, że Twoje serce przyśpieszy i zaczniesz się pocić, pozbywając się przy tym szkodliwych substancji i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Praktyka Ashtanga jogi działa jak sauna i masaż tkanek głębokich jednocześnie.

Co dalej?

Ukończenie kursu daje solidne podstawy do kontynuowania praktyki na naszych regularnych zajęciach lub w domu. Kurs dla początkujących jest również warunkiem uczestnictwa w kursach dla średnio- zaawansowanych.

Zapisy

Gwarancją rezerwacji miejsca na kursie jest kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczki. Zapisów można dokonywać wysyłając wiadomość e-mail lub dzwoniąc do nas .

e-mail: kontakt@joyflowyoga.pl
tel. 731534547

Regulamin

 1. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w kursie później niż 14 dni przed jego rozpoczęciem, nie dokonujemy zwrotów opłaconego kursu. Prosimy o przemyślane dokonywanie rezerwacji.
 2. W razie nieobecności na kursie, opłaconego karnetu nie można wykorzystać w ramach innych zajęć prowadzonych w JoyFlowYoga.
 3. Szkoła zastrzega sobie prawo odwołania kursu w przypadku zebrania zbyt małej grupy osób.