Kursy i warsztaty

Kurs Ashtanga Vinyasa jogi dla początkujących – 02.07-18.07.2024

21 maja 2024
Agnieszka Olechowska

Zapraszamy Cię na kurs jogi dla początkujących w Rzeszowie, gdzie w krótkim czasie wprowadzimy Cię do metody Ashtanga i zaszczepimy w Tobie chęć do dalszej praktyki. Podczas sześciu spotkań poznasz podstawowe pozycje sekwencji pierwszej serii Ashtanga jogi i nauczysz się poprawnej techniki ćwiczeń. Dowiesz się jak prawidłowo oddychać oraz jak płynnie przechodzić pomiędzy pozycjami. Na każdych zajęciach będziesz mógł zadać nam nurtujące Cię pytania.

Po sześciu spotkaniach wprowadzających, przez kolejny tydzień masz możliwość testowania każdych zajęć (na poziomie początkującym i średnio zaawansowanym) również tych prowadzonych w oparciu o inne style jogi. Dzięki czemu doświadczysz różnorodności praktyki i będziesz mógł wybrać tą najbardziej odpowiednią dla siebie. Ukończenie kursu da Ci solidne podstawy do kontynuowania praktyki samodzielnie w domu, jak i na zajęciach w Rzeszowie.

Terminy:

Kurs wieczorny – start 2 lipca

6 spotkań (75 min każde) we wtorki i czwartki o 19:30

1 tydzień praktyki w szkole w ramach aktualnego grafiku – zajęcia zgodnie z indywidualną preferencją uczestnika kursu

Zapisy i opłaty

Całkowity koszt kursu (łącznie z tygodniem praktyki na wybranych zajęciach) to 350 zł. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma 15% zniżki przy zakupie pierwszego karnetu w ciągu 7 dni od zakończenia kursu.

Żeby zapisać się na kurs należy założyć konto klienta w systemie rezerwacji i zarezerwować miejsce dokonując opłaty online. Link do systemu poniżej.

Zagadnienia

 1. Nauka wybranych asan z pierwszej serii Ashtanga jogi – Yoga Chikitsa.
 2. Nauka Vinyas, czyli płynnych przejść pomiędzy pozycjami.
 3. Wprowadzenie do pracy z Bandhami.
 4. Technika oddechu Ujjayi.
 5. Nauka synchronizacji oddechu z ruchem.
 6. Punkty skupienia wzroku – Drishti.
 7. Zaznajomienie z nazwami pozycji wypowiadanymi w sanskrycie.

Dla kogo?

Kurs skierowany jest do wszystkich, którzy pragną rozpocząć praktykę Ashtanga jogi w łagodny, spokojny i bezpieczny sposób. Naukę zaczniemy od podstawowych pozycji, a następnie będziemy stopniowo zwiększać stopień trudności i intensywność. Praktykujemy w małych grupach (do 9 osób), co zapewnia indywidualne podejście i uwagę ze strony nauczyciela. Jeśli masz obawy, czy poradzisz sobie na kursie, zapraszamy do zapoznania się z relacją z kursu, którą napisała dla nas Alicja Dańczak-Jędras z Mamajoga – praktyka bliskości.

Dlaczego warto?

 1. Poznasz stałą sekwencję pozycji i nauczysz się praktykować samodzielnie, dzięki czemu nie będziesz całkowicie uzależniony od nauczyciela. Z takimi umiejętnościami i odrobiną silnej woli, możesz praktykować codziennie, o dowolnej porze i gdziekolwiek się znajdziesz.
 2. Wzmocnisz ciało i spalisz kalorie. Ashtanga Vinyasa joga to nie tylko rozciąganie mięśni, ale także budowanie siły i wytrzymałości, potrzebnych do sprawnego funkcjonowania w codziennym życiu. To dynamiczna praktyka, która zwiększa wydolność krążeniowo- oddechową.
 3. Wpłyniesz pozytywnie na umysł, medytując w ruchu. Kiedy już opanujesz sekwencję pozycji, będziesz poruszać się na macie intuicyjnie, bez zastanawiania się nad tym co nastąpi za chwilę. Dzięki temu skierujesz uwagę do swojego wnętrza i zwiększy się Twoja samoświadomość.
 4. Oczyścisz ciało z toksyn. Dynamiczna forma praktyki, spowoduje, że Twoje serce przyśpieszy i zaczniesz się pocić, pozbywając się przy tym szkodliwych substancji i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Praktyka Ashtanga Vinyasa jogi działa jak sauna i masaż tkanek głębokich jednocześnie.

Co dalej?

Ukończenie kursu daje solidne podstawy do kontynuowania praktyki na naszych regularnych zajęciach jogi w Rzeszowie lub w domu. Kurs dla początkujących jest również warunkiem uczestnictwa w kursach i warsztatach dla średnio- zaawansowanych.

Regulamin

 1. W razie nieobecności na kursie, opłaconego karnetu nie można wykorzystać w ramach innych zajęć prowadzonych w JoyFlowYoga.
 2. Szkoła zastrzega sobie prawo odwołania kursu w przypadku zebrania zbyt małej grupy osób.