Aktualności

Ashtanga joga – kurs dla początkujących

22 grudnia 2020
Agnieszka Olechowska

JoyFlowYoga zaprasza na kolejne edycje kursu Ashtanga Vinyasa jogi dla początkujących. Ashtanga joga to wyjątkowo dynamiczna praktyka, która zyskała popularność głównie na Zachodzie. Najchętniej wybierana przez osoby młode, kochające wyzwania, nie mniej jednak może ją praktykować każdy, bez względu na wiek. Kurs pozwala rozpocząć przygodę z Ashtangą w przystępny i bezpieczny sposób. Więcej informacji o metodzie znajdziesz we wpisie Ashtanga Vinyasa joga w teorii i praktyce.

Terminy

Grupa A
Start 8 marca
16 spotkań dwa razy w tygodniu:
Poniedziałki 20:15 – 21:30
Środy 20:15 – 21:30

Grupa B
Start 9 marca
16 spotkań dwa razy w tygodniu:
Wtorki 18:30 – 19:45
Czwartki 18:30 – 19:45

Grupa C
Start 15 marca
16 spotkań dwa razy w tygodniu:
Poniedziałki 16:45 – 18:00
Środy 16:45 – 18:00

Inwestycja

Całkowity koszt kursu to 390 zł (wymagana pełna wpłata przy zapisie). Płatności można dokonywać online poprzez system rezerwacji.

Program

  1. Nauka 30 asan z pierwszej serii Ashtanga jogi – Yoga Chikitsa.
  2. Nauka Vinyas, czyli płynnych przejść pomiędzy pozycjami.
  3. Wprowadzenie do pracy z Bandhami.
  4. Technika oddechu Ujjayi.
  5. Nauka synchronizacji oddechu z ruchem.
  6. Punkty skupienia wzroku – Drishti.
  7. Zaznajomienie z nazwami pozycji wypowiadanymi w sanskrycie.

Dla kogo?

Kurs skierowany jest do wszystkich, którzy pragną rozpocząć praktykę Ashtanga jogi w łagodny, spokojny i bezpieczny sposób. Naukę zaczniemy od podstawowych pozycji, a następnie będziemy stopniowo zwiększać stopień trudności i intensywność. Praktykujemy w małych grupach (do 9 osób), co zapewnia indywidualne podejście i uwagę ze strony nauczyciela. Jeśli masz obawy, czy poradzisz sobie na kursie, zapraszamy do zapoznania się z relacją z kursu, którą napisała dla nas Alicja Dańczak-Jędras z Mamajoga – praktyka bliskości.

Co dalej?

Ukończenie kursu daje solidne podstawy do kontynuowania praktyki na naszych regularnych zajęciach lub w domu. Kurs dla początkujących jest również warunkiem uczestnictwa w kursach dla średnio- zaawansowanych.

Zapisy

Gwarancją rezerwacji miejsca na kursie jest kolejność zgłoszeń i dokonanie pełnej wpłaty. Zapisów można dokonywać online poprzez system rezerwacji. W razie jakichkolwiek niejasności, czy wątpliwości można śmiało dzwonić i zadawać pytania.

Regulamin

  1. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w kursie później niż 14 dni przed jego rozpoczęciem, nie dokonujemy zwrotów opłaconego kursu. Prosimy o przemyślane dokonywanie rezerwacji.
  2. W razie nieobecności na kursie, opłaconego karnetu nie można wykorzystać w ramach innych zajęć prowadzonych w JoyFlowYoga.
  3. Szkoła zastrzega sobie prawo odwołania kursu w przypadku zebrania zbyt małej grupy osób.