Aktualności

Kurs Ashtanga Vinyasa jogi dla początkujących

2 lipca 2020
Agnieszka Olechowska

JoyFlowYoga zaprasza na kolejne edycje kursu Ashtanga Vinyasa jogi dla początkujących. Ashtanga joga to wyjątkowo dynamiczna praktyka, która zyskała popularność głównie na Zachodzie. Najchętniej wybierana przez osoby młode, kochające wyzwania, nie mniej jednak może ją praktykować każdy, bez względu na wiek. Kurs pozwala rozpocząć przygodę z Ashtangą w przystępny i bezpieczny sposób. Więcej informacji o metodzie znajdziesz we wpisie Ashtanga Vinyasa joga w teorii i praktyce.

Terminy

Grupa A
Start 2 listopada
16 spotkań dwa razy w tygodniu:
Wtorki 18:30 – 19:45
Czwartki 18:30 – 19:45

Grupa B
Start 3 listopada
16 spotkań dwa razy w tygodniu:
Poniedziałki 20:15 – 21:30
Środy 20:15 – 21:30

Inwestycja

Całkowity koszt kursu to 360 zł. W celu rezerwacji miejsca na kursie wymagana jest wpłata 160 zł zaliczki. Pozostała kwota do uregulowania przed pierwszymi zajęciami.

Program

  1. Nauka 30 asan z pierwszej serii Ashtanga jogi – Yoga Chikitsa.
  2. Nauka Vinyas, czyli płynnych przejść pomiędzy pozycjami.
  3. Wprowadzenie do pracy z Bandhami.
  4. Technika oddechu Ujjayi.
  5. Nauka synchronizacji oddechu z ruchem.
  6. Punkty skupienia wzroku – Drishti.
  7. Zaznajomienie z nazwami pozycji wypowiadanymi w sanskrycie.

Dla kogo?

Kurs skierowany jest dla wszystkich, którzy pragną rozpocząć praktykę Ashtanga jogi w łagodny, spokojny i bezpieczny sposób. Naukę zaczniemy od podstawowych pozycji, a następnie będziemy stopniowo zwiększać stopień trudności i intensywność. Praktykujemy w małych grupach (do 9 osób), co zapewnia indywidualne podejście i uwagę ze strony nauczyciela.

Co dalej?

Ukończenie kursu daje solidne podstawy do kontynuowania praktyki na naszych regularnych zajęciach lub w domu. Kurs dla początkujących jest również warunkiem uczestnictwa w kursach dla średnio- zaawansowanych.

Zapisy

Gwarancją rezerwacji miejsca na kursie jest kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczki. Zapisów można dokonywać online lub drogą e-mail. W razie jakichkolwiek niejasności, czy wątpliwości można śmiało pisać i zadawać pytania.

Nauczyciel

Kurs poprowadzi Agnieszka Olechowska, absolwentka fizjoterapii, nauczycielka jogi metodą Ashtanga Vinyasa Flow (międzynarodowy certyfikat RYT-200), instruktor Pilates, oraz instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Fitness – nowoczesne formy gimnastyki. Podczas prowadzenia zajęć łączy różne metody pracy z ciałem oraz wykorzystuje swoją medyczną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i biomechaniki ciała człowieka. Swoje umiejętności stale poszerza biorąc udział w licznych warsztatach w Polsce i za granicą.

Regulamin

  1. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w kursie nie dokonujemy zwrotów opłaconego kursu.
  2. W razie nieobecności na kursie, opłaconego karnetu nie można wykorzystać w ramach innych zajęć prowadzonych w JoyFlowYoga.
  3. Szkoła zastrzega sobie prawo odwołania kursu w przypadku zebrania zbyt małej grupy osób.