Kursy i warsztaty

Historie opowiedziane ruchem – warsztaty taneczne – 09.03.2024

13 lutego 2024
Agnieszka Olechowska

Wyraź siebie poprzez ruch. Pozwól ciału opowiedzieć swoją historię. Zapraszamy na rozwojowe warsztaty choreoterapeutyczne do naszej szkoły.

Czym jest choreoterapia?

Choreoterapia jest jedną z metod arteterapii, czyli leczenia i samorozwoju poprzez różne formy sztuki. Arteterapia umożliwia wyrażanie siebie, myśli i emocji poprzez działania twórcze. Mogą to być prace malarskie, rzeźby, rysunki, witraże, ale również aktorskie improwizacje, gra na instrumentach czy taniec. Uczestnicy arteterapii nie muszą posiadać specjalnych umiejętności artystycznych, a ocena dzieł nie kieruje się kryteriami estetyki. Liczy się sam fakt ekspresji siebie, a sztuka jest jedynie narzędziem.

Choreoterapia to inaczej terapia tańcem. Polega na wykorzystaniu ruchów w rytm muzyki do procesu emocjonalnej, fizycznej i społecznej integracji. Jej charakterystyczną zasadą jest to, że uczestnicy nie uczą się żadnych kroków. Najważniejsza jest improwizacja. Panuje też pełna dowolność.

Terapia tańcem pozwala odzyskać harmonię między ciałem i umysłem. Poprzez ruch i muzykę można lepiej poznać samego siebie, a także nauczyć się komunikować swoje emocje i potrzeby. Poddanie się tańcowi powoduje, że relaksujemy się, pozbywamy się wewnętrznych blokad, negatywnych myśli, a także lęków i napięcia psychicznego. Zaczynamy też odczuwać przyjemność, jaką dają taniec i muzyka.

Czego możesz się spodziewać?

Warsztaty potrwają około 3 godziny i będą zawierały wizualizację, tworzenie opowieści przy muzyce, prowadzoną improwizację ruchową, próbę ukazania historii/obrazu poprzez ruch, rozmowy w kręgu, wyciszającą sesję jogi.

Co zyskasz dzięki warsztatom?

– rozładujesz napięcie psychofizyczne
– zwiększysz samoświadomość
– wzmocnisz osobowość (tożsamość, komunikację, bliskość, zaufanie, stabilność, witalność, siłę)
– otworzysz się na siebie i innych
– poprawisz swoją sprawność fizyczną
– poczujesz się swobodnie w tańcu
– rozwiniesz swoją kreatywność i wyobraźnię
– zwiększysz poziom swojej życiowej energii

Termin

Sobota 9 marca 2024 o 16:00 (warsztat potrwa 2,5 – 3 godziny w zależności od tego jak będzie przebiegał cały proces).

Inwestycja

Koszt warsztatu to 100 zł. Warsztat potrwa około 3 godziny. Dla 5 pierwszych osób, które dokonają rezerwacji mamy zniżkę 50% – przy zakupie wpisz kod TANIEC. Rezerwacji można dokonać klikając w link poniżej i logując się do naszego grafiku online. Należy następnie wejść w zakładkę kursy i wybrać warsztat.

Prowadząca

Agnieszka Olechowska – nauczycielka jogi, arteterpeutka, fizjoterapeutka. Absolwentka studiów z terapii poprzez sztukę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Od lat związana z jogą i szeroko pojętym rozwojem osobistym.