Kursy i warsztaty

ALE CYRK – wakacyjna przystań kuglarska – 27.06-29.08.2024

19 czerwca 2024
Agnieszka Olechowska

Wszystkich zainteresowanych kreatywnym ruchem i aktywnością na świeżym powietrzu, zapraszamy na czwartkowe jamy cyrkowe na Fosie. Spotkania dla wszystkich, bez względu na wiek i na poziom umiejętności. Zapraszamy również zupełnie zielonych, którzy ze sztuką cyrkową nie mieli nigdy nic wspólnego. Startujemy 27 czerwca o 17:00. 

Czym są zajęcia typu jam?

Ideą jamów jest luźna forma aktywności/chill. Nie są to zajęcia prowadzone przez instruktora, tylko nieustrukturyzowane treningi, gdzie każdy uczy się od siebie nawzajem tego, na co akurat ma ochotę. Można także przyjść nie mając ochoty się uczyć – w tym przypadku zapraszamy do leżenia na kocyku i dopingowania innych. ALE CYRK to pro-kuglarska społeczna inicjatywa, która pomoże Ci w poznaniu pasjonatów sztuki nowego cyrku w Twojej okolicy. Jeśli jesteś totalnym początkującym, powitamy Cię z otwartymi ramionami – posiadamy masę sprzętu do ćwiczeń, który chętnie udostępnimy Ci na czas treningów i poinstruujemy co i jak. Spotkania są bezpłatne, przewidziany czas spotkania to 3 godziny – nie musisz brać udziału w całym spotkaniu, przychodzisz i odchodzisz kiedy chcesz. 

Czego możesz się nauczyć na tych spotkaniach?

Hoop dancingu, manipulacji kijem kontaktowym i poi, żonglowania. Nie zabraknie także akrobatyki i jogi w mocniejszym wydaniu (stanie na rękach, głowie i tym podobne).
Oprócz wspólnej nauki będziesz mieć okazję nacieszyć oko pokazami bardziej doświadczonych artystów. Będzie ogień, w przenośnym i dosłownym tego słowa znaczeniu!

Inicjatywa realizowana w ramach Konkursu dotacyjnego działajMY realizowanego przez Rzeszowski Inkubator Kultury działający w strukturze Estrady Rzeszowskiej.