Arteterapia

O ile małe dzieci są niezwykle swobodne w wyrażaniu siebie, w czym pozwala im niezwykle rozbudowana wyobraźnia, jako dorośli nie potrafimy już z taką łatwością i lekkością okazywać własnych uczuć czy przekonań. Jedną z form pracy rozwojowej stosowanej zarówno w przypadku młodszych, jak i starszych osób jest arteterapia — zwana terapią poprzez sztukę. O czym mowa? Arteterapia wykorzystuje różne formy sztuki do wyrażania siebie, radzenia sobie z emocjami, a także rozmawiania na trudne tematy. Z uwagi na jej wyjątkową skuteczność w zakresie rozwoju inteligencji emocjonalnej, postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Rzeszowa, organizując w naszym studiu jogi warsztaty plastyczne dla dorosłych. Wierzymy, że uczestnictwo w zajęciach okaże się świetnym elementem pracy nad sobą — zaraz obok jogi czy medytacji.

Arteterapia — dla kogo?

Choć powszechnie terapia przez sztukę jest uważana za jedną z form pracy z dziećmi czy też osobami zmagającymi się z depresją, nerwicą, a także doświadczeniem traumy okazuje się doskonałym sposobem spędzania czasu również dla tych, którym zależy na własnym rozwoju. Arteterapia umożliwia efektywną pracę z emocjami, pozwala zrozumieć pewne mechanizmy, a przy tym służy rozwojowi duchowemu. W JoyFlowYoga w Rzeszowie proponujemy cykl warsztatów arteterapeutycznych skierowanych przede wszystkim dla osób zdrowych, szukających sposobów na radzenie sobie ze stresem bądź przykrymi życiowymi doświadczeniami. Zapisz się na najbliższe zajęcia już dziś!

Co dają warsztaty plastyczne i inne formy arteterapii?

Nie da się ukryć, że techniki arteterapeutyczne są wyjątkowo skuteczną metodą oddziaływania terapeutycznego o szerokim spektrum korzyści — zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Warsztaty plastyczne, terapia tańcem i ruchem czy też słowem (biblioterapia) wiążą się m.in. z:

  • rozwojem empatii, akceptacji i zrozumienia,
  • lepszym regulowaniem emocji,
  • akceptacją samego siebie, co pomaga zrozumieć i zaspokoić niezrealizowane potrzeby,
  • skutecznym odreagowaniem napięć, a w efekcie relaksem ciała i ducha,
  • poprawą umiejętności komunikacyjnych oraz interpersonalnych,
  • możliwością integracji z innymi,
  • wyrażaniem siebie w zupełnie nowy, nieszablonowy sposób.

Arteterapia w szkole jogi JoyFlowYoga w Rzeszowie

Terapia przez sztukę to niezwykle bogata dziedzina, która oprócz warsztatów plastycznych, obejmuje też muzykoterapię, zajęcia teatralne, taneczne czy też bazujące na takich mediach jak fotografia lub rzeźba. W JoyFlowYoga stawiamy przede wszystkim na sztuki plastyczne, taniec oraz muzykę, czego efektem są proponowane w Rzeszowie warsztaty. Co ważne, pragniemy, aby były one dostępne dla jak największej liczby osób, dlatego zwykle planujemy je na weekendy, kiedy to znacznie łatwiej znaleźć wolny czas dla siebie.

Obudź swoje wewnętrzne dziecko, które pomoże Ci spełniać stawiane przez codzienność oczekiwania. Zapisz się na nadchodzące warsztaty plastyczne, a przekonasz się, jak wiele korzyści niesie za sobą arteterapia. Zapraszamy!