Taniec

Zajęcia taneczne dla dorosłych — Rzeszów

Aktywne spędzanie wolnego czasu sprzyja nie tylko poprawie kondycji, ale wpływa również na redukcję napięć. Ruch jest kluczowy dla zachowania dobrego zdrowia fizycznego oraz psychicznego, dlatego warto znaleźć taki rodzaj aktywności, która będzie odpowiadała indywidualnym oczekiwaniom i predyspozycjom. Choć głównym aspektem działalności studia JoyFlowYoga w Rzeszowie są zajęcia jogi, wychodzimy naprzeciw również z ofertą zajęć tanecznych dla dorosłych, proponując różne formy ruchu i aktywności fizycznej, wśród których każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie.

  • Medytacja w tańcu — jak się okazuje, taniec jest doskonałym narzędziem medytacyjnym, co potwierdza tylko jego powszechne zastosowanie w wielu medytacjach OSHO. Taniec spontaniczny sprzyja skupieniu uwagi na tym, co tu i teraz, a przy tym angażuje całe ciało, sprzyjając pozbywaniu się napięć, w przeciwieństwie do np. medytacji siedzącej.
  • Taniec intuicyjny — to doskonała alternatywa dla imprez klubowych czy rodzinnych wydarzeń. Na organizowanych przez nas spotkaniach potańczysz do muzyki etnicznej, tribal, elektronicznej czy szamańskiej w zgodzie z samym sobą, bez ograniczeń czy konkretnego scenariusza.
  • Terapia tańcem (DMT) — Dance Movement Therapy, to forma terapii ekspresyjnej, która wykorzystuje ruch i taniec do wyrażania siebie, odkrywania swoich uczuć oraz eksploracji wnętrza. Niewerbalny sposób artykułowania emocji sprzyja integracji ciała i umysłu, skutkując lepszym radzeniem sobie ze stresem czy traumą. Improwizacja taneczno-ruchowa to zajęcia dedykowane nie tylko osobom zmagającym się z jakimiś trudnościami, ale też tym, którzy pragnąc zadbać o siebie holistycznie. W JoyFlowYoga proponujemy DMT w formie warsztatów weekendowych.
  • Taniec z rekwizytami — taniec z hula-hoop, wachlarzami czy też szereg innych aktywności z kręgu flow arts to połączenie ruchu i kreatywności. Dzięki tym zajęciom rozwiniesz nie tylko zręczność, ale też koncentrację, wprowadzając się w stan pełnego zaangażowania i skupienia. Zamieszkujesz Rzeszów? Zapisz się już dziś!

Szkoła tańca i jogi? Zapraszamy do JoyFlowYoga!

W pewnym wieku mamy już zdecydowanie mniej okoliczności do spontanicznej aktywności fizycznej. Ze względu na wiek i pozycję społeczną oczekuje się od nas pewnych określonych zachowań, co sprawia, że stajemy się nieco ociężali, sztywni i flegmatyczni. Swobodę ruchów świetnie widać na przykładzie dzieci, które niczym nieskrępowane potrafią tak po prostu zacząć tańczyć czy wygłupiać się. Ogromną zaletą zajęć tanecznych dla dorosłych jest więc nie tylko możliwość poprawy kondycji fizycznej, ale przede wszystkim redukcja stresu, poprawa samopoczucia oraz swobodna ekspresja emocji i uczuć.

JoyFlowYoga w Rzeszowie to studio jogi, ale również szkoła tańca dla dorosłych oferująca cały szereg form ruchu — od medytacji w tańcu, przez taniec intuicyjny, DTM, aż po taniec z rekwizytami. Chciałbyś poprawić swoją koordynację ruchową, gibkość, a może zależy Ci na redukcji stresu i napięcia? Zachęcamy do zapisów na zajęcia taneczne dla dorosłych w Rzeszowie!