Medytacja

Medytacja

Praktyka medytacji zyskuje na popularności i to nie tylko wśród osób zainteresowanych jogą czy innymi formami rozwoju. Codzienne interakcje z ludźmi, obowiązki zawodowe i rodzinne, dążenie do realizacji własnych celów, a także różne niespodziewane sytuacje mogą prowadzić do przebodźcowania, objawiającego się np. gonitwą myśli, bezsennością czy trudnościami z koncentracją. O ile nie można uniknąć wielu elementów życia codziennego, warto wprowadzić do swojej rutyny medytację, która potrafi znacząco poprawić jakość życia, ułatwiając funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców Rzeszowa proponujemy pierwsze w tym mieście regularne zajęcia medytacji, do skorzystania z których, zachęcamy każdego, dla kogo ważny jest dobrostan ciała i duszy.

Medytacja i jej formy

Fundamentem medytacji — która obejmuje tak naprawdę cały szereg rozmaitych technik oddechowych i nie tylko — jest skupienie się na tym, co tu i teraz. W zależności od rodzaju medytacji służą temu mantry, relaksująca muzyka, słowne instrukcje nauczyciela lub też wpatrywanie się, np. w płomień świecy. W JoyFlowYoga niezwykle ważne jest dla nas to, aby każda osoba znalazła tu coś w sam raz dla siebie. Z tego powodu w prowadzonej przez nas szkole jogi w Rzeszowie proponujemy różnorodne formy medytacji — od buddyjskiej Vipassany po współczesne aktywne medytacje OSHO i mindfulness. Wszystkie oferowane przez nas medytacje to praktyki świeckie, co oznacza, że nie mają związku z żadnymi religiami i można wziąć w nich udział bez względu na osobisty światopogląd.

Co daje regularna medytacja?

Jak się okazuje, systematyczna praktyka medytacji przynosi wiele korzyści i to zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Wpływa na redukcję lęku i stresu, pomagając uspokoić umysł, poprawia nastrój, koncentrację oraz pamięć. Co ważne, wiąże się również ze wzrostem samoświadomości — poprzez medytację uczymy się lepiej rozumieć swoje myśli, emocje i reakcje. Poza korzyściami psychicznymi medytacja wpływa też na obniżenie ciśnienia krwi, poprawia jakość snu, wzmacnia układ odpornościowy, a przy tym wykazuje skuteczne działanie w zakresie łagodzenia chronicznego bólu. Co ważne, sama medytacja jest w pełni bezpieczna dla większości osób w różnym wieku. Kluczowe znaczenie ma tutaj szeroki wachlarz form praktyki, z których każdy może wybrać coś w sam raz dla siebie.

Medytacja w JoyFlowYoga

Oferta regularnych praktyk medytacyjnych to nowość na mapie Rzeszowa. Nasza szkoła jogi proponuje cykliczne zajęcia medytacji dostępne zarówno dla osób mających karnet na jogę, jak i tych kupujących wejścia jednorazowe. Sesje prowadzone w JoyFlowYoga trwają 75 minut:

  • 15 minut przeznaczone jest na instrukcje nauczyciela,
  • 60 minut to z kolei czas na samodzielną medytację.

Pragniemy zaznaczyć, że do zajęć można dołączyć zarówno stacjonarnie w studiu w Rzeszowie, jak i zdalnie, przy czym prosimy o zgłoszenie chęci udziału w sesji online z wyprzedzeniem. Co ważne, na praktykę medytacji obowiązują rezerwacje — tak samo, jak w przypadku zajęć jogi. Zachęcamy do zapisów!