Aktualności

Zimówka z Ashtanga jogą w Beskidzie Niskim – 17-19.01.2025

7 stycznia 2023
Agnieszka Olechowska

Zimowe wieczory przy kominku, codzienne sesje rozgrzewającej Ashtanga jogi, głęboki relaks dla ciała i umysłu, ruska bania, sauna i masaże. Wszystko to w zacisznym, położonym na uboczu miejscu w Beskidzie Niskim. Zapraszamy każdego, kto szuka ciszy, przyjaznego towarzystwa, głębszych rozmów, patrzenia w ogień, kontaktu z naturą.

Miejsce i okolica

Odpoczywać będziemy w klimatycznym miejscu Jasielówka położonym w urokliwej dolinie rzeki w Beskidzie Niskim. Otaczający gospodarstwo dziki krajobraz zachęca do refleksyjnych rozmów oraz pozwala nabrać dystansu i wyciszyć umysł podczas praktyki jogi. Dodatkowo do naszej dyspozycji będzie sauna i balia, które pomogą zrelaksować obolałe mięśnie po intensywnym dniu.

Pokoje i wnętrza

Gospodarstwo oferuje przestronne 4-osobowe pokoje wykończone w wysokim standardzie, wszystkie z prywatną łazienką. Jogę będziemy praktykować w zadaszonej sali lub na werandzie, jeśli pozwoli na to pogoda. Do naszej dyspozycji będzie również przestronna jadalnia, salon i biblioteka. W czasie naszego pobytu, w domu nie będzie innych gości, co pozwoli się nam zrelaksować i odetchnąć w ciszy.

Wyżywienie

Energii do praktyki i jazdy na rowerze dodadzą nam pełnowartościowe posiłki wegetariańskie przygotowane przez gospodarzy. Potrawy przygotowywane są w zgodzie z porami roku, z sezonowych z warzyw, owoców i ziół. Posiłki składają się ze śniadania i obiadokolacji dwudaniowej. Zarówno do śniadania jak i obiadokolacji podawane są napoje (herbata, kompot lub sok).

Dojazd

Dom Jasielówka znajduje się w pobliżu miejscowości Wola Niżna. Szczegółowe wskazówki dojazdu wraz z mapką znajdziesz na stronie gospodarstwa. Osoby z naszej szkoły, jadące z Rzeszowa i okolic, które chcą zmniejszyć koszty dojazdu zachęcamy do umawiania się na przejazd z innymi uczestnikami. W tym celu najlepiej skontaktować się z nami, a my pokierujemy dalej. Możemy również zorganizować przewód rowerów za dodatkową opłatą. Jeśli potrzebujesz takiego transportu, skontaktuj się z nami.

Ogólny program

Wyjazd przeznaczony jest dla osób dorosłych (powyżej 18 roku życia) zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Czekają na Was:

  • zajęcia Mysore
  • zajęcia prowadzone (pierwsza seria Ashtanga jogi)
  • medytacja, pranajama, relaksacaja
  • warsztaty techniczne (pozycje odwrócone, przygotowanie do lotosu, mostka itp.)
  • masaże relaksacyjne i lecznicze

Plan wyjazdu

Piątek 26.01

15:00 Przyjazd i zakwaterowanie
17:00 Kolacja
18:00 Zapoznanie
19:00 Relaksacja

Sobota 27.01

7:00 Sauna i morsowanie (opcjonalnie, można też zrobić później)
7:30 Ashtanga joga prowadzona (pierwsza seria)
9:00 Pranajama
10:00 Śniadanie
czas wolny
14:00 – 16:00 Warsztat – wprowadzenie do drugiej serii
17:00 Kolacja
19:00 Relaksacja

Niedziela 28.01

7:00 Sauna i morsowanie (opcjonalnie, można też zrobić później)
7:30 Ashtanga joga (praktyka w stylu Mysore)
9:00 Pranajama
10:00 Śniadanie
11:00 Pożegnalna kawa
12:00 Wykwaterowanie i wyjazd

Koszt

Do końca listopada 2023 całkowity koszt wyjazdu to 950 zł od osoby, po tym czasie 1150 zł. Cena obejmuje 2 noclegi, wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja). Sauna, balia i masaż są płatne dodatkowo na miejscu.

Rezerwacja

Rezerwacji można dokonać wpłacając 450 zł zadatku na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników – kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Zadatek podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.

Prowadząca

Agnieszka Olechowska – swoją przygodę z jogą rozpoczęła w 2013 roku praktykując wg metody B.K.S. Iyengara. Po roku regularnych ćwiczeń wyjechała do Anglii, gdzie odkryła inne style, między innymi dynamiczną Vinyasę, która całkowicie odmieniła jej spojrzenie na jogę i pomogła rozwinąć praktykę własną. Zafascynowana energiczną i płynną Vinyasą, w maju 2017 wyjechała do Indii, gdzie ukończyła kurs nauczycielski RYT-200, akredytowany przez międzynarodową organizację Yoga Alliance. Początkowo joga była dla niej tylko formą aktywności fizycznej, z czasem jednak stała się sposobem na życie. W pracy nauczyciela Agnieszka łączy jogę i współczesne metody pracy z ciałem oraz wykorzystuje swoją medyczną wiedzę, którą zdobyła na studiach z fizjoterapii (tytuł magistra). Świadomie odchodzi od tradycyjnych sposobów nauczania jogi, dzięki czemu jej treningi są wyjątkowo bezpieczne, ciekawe i efektywne. Agnieszka ukończyła także kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością Fitness – nowoczesne formy gimnastyki oraz kurs instruktora Pilates. Jej styl nauczania odznacza się dbałością o poprawną technikę wykonywania asan i koncentruje się głównie na świadomej pracy z ciałem i oddechem.