Kursy i warsztaty

Kobiece warsztaty jogi i spotkanie w kręgu – 08.03.2024

13 lutego 2024
Agnieszka Olechowska

Z okazji Dnia Kobiet przygotowałyśmy dla Ciebie łagodną, regenerującą praktykę jogi z elementami jogi hormonalnej i ćwiczeniami mięśni dna miednicy. Spotkanie zakończy się kręgiem kobiet, który pozwoli Ci poczuć siłę kobiecej wspólnoty i swobodę bycia sobą. Zapraszamy wszystkie kobiety, niezależnie od wieku, czy doświadczenia (życiowego, na macie). Razem stowrzymy przestrzeń, w której wszystkie jesteśmy sobie równe.

Czym jest krąg kobiet?

Krąg kobiet to grupa spotykająca się regularnie w celu wsparcia, wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji. Jest to rodzaj wspólnoty lub zgrupowania, gdzie kobiety mogą rozmawiać o różnorodnych sprawach, takich jak zdrowie, praca, rodzina, relacje, czy samorozwój. Celem kręgu kobiet jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do otwartej komunikacji, gdzie każda uczestniczka może dzielić się swoimi myślami, emocjami i problemami. Krąg ten może być prowadzony przez doświadczoną opiekunkę lub działać w sposób bardziej swobodny, w zależności od preferencji uczestniczek. Kluczowym elementem kręgu kobiet jest wzajemne wsparcie i budowanie więzi między uczestniczkami, co może przyczynić się do rozwoju osobistego oraz wzrostu pewności siebie.

Joga kobieca, czyli?

Warsztaty jogi kobiecej, które proponujemy, to łagodna praktyka rozciągająca, z elementami jogi hormonalnej i treningu Tigerfeeling®. Podczas tych warsztatów nauczymy Cię technik oddechu, asan (pozycji ciała) oraz specjalnych ćwiczeń, które wzmocnią i zrównoważą pracę mięśni dna miednicy.

Warsztaty będą prowadzone przez dyplomowaną fizjoterapeutkę i nauczycielkę jogi, posiadającą wiedzę na temat anatomii i funkcji mięśni dna miednicy. Warto wziąć w nich udział, ponieważ mogą one przynieść wiele korzyści, takich jak poprawa kontroli nad pęcherzem i jelitami, zapobieganie lub łagodzenie problemów z nietrzymaniem moczu, wsparcie zdrowia seksualnego oraz ogólne wzmocnienie i stabilizacja mięśni głębokich, a co za tym idzie postawy ciała. Dodatkowo, praktyka pomoże w redukcji stresu i poprawie ogólnego samopoczucia psychicznego i emocjonalnego.

Termin

8 marca (piątek) o 19:00
Warsztaty i krąg potrwają około 3 godziny, jednak wszystko zależy od przebiegu spotkania, które może się nieco skrocić lub wydłużyć w zależności od uczestniczek.

Inwestycja

Koszt udziału w warsztatach jogi i kręgu to 60 zł. Rezerwacji można dokonać klikając w link poniżej i logując się do naszego grafiku online. Należy następnie wejść w zakładkę kursy i wybrać warsztat.

Prowadząca

Agnieszka Olechowska – nauczycielka jogi, arteterpeutka, fizjoterapeutka. Absolwentka studiów z terapii poprzez sztukę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Od lat związana z jogą i szeroko pojętym rozwojem osobistym.