Aktualności

Jesienny weekend z jogą w Bieszczadach – 20-22.10.2023

12 grudnia 2022
Agnieszka Olechowska
jesienny krajobraz w Bieszczadach

Wzmocnij swoją odporność, naładuj się energią i zatroszcz się o dobry nastrój zanim nadejdzie zima. Zapasy w spiżarni już zrobione, a co z Twoim ciałem? Czy masz wystarczające zasoby sił witalnych, żeby przetrwać zimę w zdrowiu i szczęściu? Zapraszamy Cię do wspólnego porządkowania wnętrza ciała i gromadzenia w nim wszystkiego co najlepsze. Wykorzystamy w tym celu praktykę asan, pranajamy i medytacji, a także jogiczną technikę oczyszczania zatok „jala neti”. Uzupełnieniem zmagań na macie będą odżywcze wegetariańskie posiłki oraz świeże górskie powietrze. To wszystko w pięknym, zacisznym miejscu w Bieszczadach.

Miejsce i okolica

Gospodarstwo Agroturystyczne Zadnie Łuki, to urokliwe miejsce położone z dala od drogi w otoczeniu bieszczadzkich pasm górskich. To przepiękny, drewniany dom przepełniony dobrą energią. Właściciele „czują klimat”, stworzyli tą przestrzeń z myślą o jodze oraz ludziach o otwartych sercach i umysłach. Wokół gospodarstwa jest bardzo dużo wolnej przestrzeni na spacery. Wejście do lasu znajduje się zaledwie 20 metrów od domu, a najbliżsi sąsiedzi są oddaleni o ponad kilometr. Miejsce sprzyja wyciszeniu się, refleksji i wsłuchaniu się w siebie.


Pokoje i wnętrza

Dostępne są pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe. Uczestników będziemy lokować wedle życzenia, jednak o wyborze pokoju decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie pokoje mają własną łazienkę. Jogę będziemy praktykować w dużej (100m2) sali znajdującej się na strychu. Do naszej dyspozycji będzie również przestronna jadalnia i miejsce przy kominku. W czasie naszego pobytu, w domu nie będzie innych gości (w tym dzieci), co pozwoli się nam zrelaksować i odetchnąć w ciszy.

Wyżywienie

Energii do praktyki dodadzą nam pełnowartościowe posiłki wegetariańskie przygotowane przez gospodarzy. Można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową – prosimy o zgłoszenie swoich upodobań dietetycznych w momencie rezerwacji. Potrawy przygotowywane są w zgodzie z porami roku, z sezonowych z warzyw, owoców i ziół, prosto z przydomowego, ekologicznego ogrodu. Posiłki składają się ze śniadania i obiadokolacji dwudaniowej (zupa + drugie danie). Zarówno do śniadania jak i obiadokolacji podawane są napoje (herbata, kompot lub sok).

Dojazd

Dom Zadnie Łuki znajduje się w pobliżu miejscowości Smolnik. Szczegółowe wskazówki dojazdu wraz z mapką znajdziesz na stronie pensjonatu. Osoby z naszej szkoły, jadące z Rzeszowa i okolic, które chcą zmniejszyć koszty dojazdu zachęcamy do umawiania się na przejazd z innymi uczestnikami. W tym celu najlepiej skontaktować się z nami, a my pokierujemy dalej.

Ogólny program

Wyjazd przeznaczony jest dla osób dorosłych (powyżej 18 roku życia) zarówno początkujących i jak i tych bardziej zaawansowanych w praktyce. Czekają na Was:

  • 2 sesje jogi dynamicznej (Ashtanga i Vinyasa)
  • 2 sesje jogi łagodnej (Hatha i Yin)
  • 2 sesje pranajamy
  • 1 sesja medytacji
  • 1 sesja relaksacji (Trening Autogenny Schultza)
  • nauka oczyszczania zatok (jala neti)
  • warsztat techniczny (pozycje odwrócone)

Plan wyjazdu

Poniższy plan może jeszcze ulec zmianie.

Piątek 20.10

15:00 Przyjazd i zakwaterowanie
17:00 Spotkanie zapoznawcze
18:00 Hatha joga
19:00 Medytacja
20:00 Kolacja

Sobota 21.10

07:00 Wprowadzenie do jala neti
07:30 Ashtanga joga
9:00 Pranajama
10:00 Śniadanie
czas wolny
14:00-16:00 Warsztat – technika wykonywania pozycji odwróconych
17:00 Obiadokolacja
20:00 Yin joga
21:00 Relaksacja

Niedziela 22.10

07:00 Oczyszczanie zatok (jala neti)
07:30 Vinyasa joga
9:00 Pranajama
10:00 Śniadanie
11:00 Pożegnalna kawa
12:00 Wykwaterowanie i wyjazd

Koszt

Całkowity koszt wyjazdu to 950 zł. Cena obejmuje 2 noclegi, wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja), zajęcia i warsztaty jogi + naczynie do wykonania jala neti.

Rezerwacja

W celu dokonania rezerwacji należy wysłać swoje zgłoszenie na adres e-mail olechowska86@gmail.com. W wiadomości zwrotnej podamy Ci dane do przelewu i poprosimy o wpłatę zaliczki 350 zł potwierdzającej udział. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.

Prowadząca

joga-rzeszów

Agnieszka Olechowska – swoją przygodę z jogą rozpoczęła w 2013 roku praktykując wg metody B.K.S. Iyengara. Po roku regularnych ćwiczeń wyjechała do Anglii, gdzie odkryła inne style, między innymi dynamiczną Vinyasę, która całkowicie odmieniła jej spojrzenie na jogę i pomogła rozwinąć praktykę własną. Zafascynowana energiczną i płynną Vinyasą, w maju 2017 wyjechała do Indii, gdzie ukończyła kurs nauczycielski RYT-200, akredytowany przez międzynarodową organizację Yoga Alliance. Początkowo joga była dla niej tylko formą aktywności fizycznej, z czasem jednak stała się sposobem na życie. W pracy nauczyciela Agnieszka łączy jogę i współczesne metody pracy z ciałem oraz wykorzystuje swoją medyczną wiedzę, którą zdobyła na studiach z fizjoterapii (tytuł magistra). Świadomie odchodzi od tradycyjnych sposobów nauczania jogi, dzięki czemu jej treningi są wyjątkowo bezpieczne, ciekawe i efektywne. Agnieszka ukończyła także kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością Fitness – nowoczesne formy gimnastyki oraz kurs instruktora Pilates. Jej styl nauczania odznacza się dbałością o poprawną technikę wykonywania asan i koncentruje się głównie na świadomej pracy z ciałem i oddechem.