Aktualności

Jesienny weekend z jogą w Beskidzie Niskim – 03-06.10.2024

13 czerwca 2023
Agnieszka Olechowska

Wzmocnij swoją odporność, naładuj się energią i zatroszcz się o dobry nastrój zanim nadejdzie zima. Zapasy w spiżarni już zrobione, a co z Twoim ciałem? Czy masz wystarczające zasoby sił witalnych, żeby przetrwać zimę w zdrowiu i szczęściu? Zapraszamy Cię do wspólnego porządkowania wnętrza ciała i gromadzenia w nim wszystkiego co najlepsze. Wykorzystamy w tym celu praktykę asan, pranajamy i medytacji, a także jogiczną technikę oczyszczania zatok „jala neti”. Uzupełnieniem zmagań na macie będą odżywcze wegetariańskie posiłki oraz świeże górskie powietrze. To wszystko w pięknym, zacisznym miejscu w Beskidzie Niskim.

Miejsce i okolica

Siedlisko Zakucie, to urokliwe miejsce położone z dala od drogi w otoczeniu beskidzkich pasm górskich. To przepiękny, drewniany dom przepełniony dobrą energią. Właściciele „czują klimat”, stworzyli tą przestrzeń z myślą o jodze oraz ludziach o otwartych sercach i umysłach. Wokół gospodarstwa jest bardzo dużo wolnej przestrzeni na spacery. Wejście do lasu znajduje się zaledwie 20 metrów od domu, a najbliżsi sąsiedzi są oddaleni o ponad kilometr. Miejsce sprzyja wyciszeniu się, refleksji i wsłuchaniu się w siebie.


Pokoje i wnętrza

Dostępne są 5-osobowe, dwupoziomowe apartamenty z antresolą, oraz pokoje dwuosobowe. Uczestników będziemy lokować wedle życzenia, jednak o wyborze pokoju decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie pokoje mają własną łazienkę. Jogę będziemy praktykować w sali znajdującej się na strychu. Do naszej dyspozycji będzie również przestronna jadalnia i miejsce przy kominku. W czasie naszego pobytu, w domu nie będzie innych gości (w tym dzieci), co pozwoli się nam zrelaksować i odetchnąć w ciszy.

Wyżywienie

Energii do praktyki dodadzą nam pełnowartościowe posiłki wegetariańskie przygotowane przez gospodarzy. Można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową – prosimy o zgłoszenie swoich upodobań dietetycznych w momencie rezerwacji. Potrawy przygotowywane są w zgodzie z porami roku, z sezonowych z warzyw, owoców i ziół, prosto z przydomowego, ekologicznego ogrodu. Posiłki składają się ze śniadania i obiadokolacji dwudaniowej (zupa + drugie danie). Zarówno do śniadania jak i obiadokolacji podawane są napoje (herbata, kompot lub sok).

Dojazd

Siedlisko Zakucie znajduje się w miejscowości Daliowa. Szczegółowe wskazówki dojazdu wraz z mapką znajdziesz na stronie pensjonatu. Osoby z naszej szkoły, jadące z Rzeszowa i okolic, które chcą zmniejszyć koszty dojazdu zachęcamy do umawiania się na przejazd z innymi uczestnikami. W tym celu najlepiej skontaktować się z nami, a my pokierujemy dalej.

Ogólny program

Wyjazd przeznaczony jest dla osób dorosłych (powyżej 18 roku życia) zarówno początkujących i jak i tych bardziej zaawansowanych w praktyce. Czekają na Was:

  • 3 sesje jogi dynamicznej (Ashtanga i Vinyasa)
  • 3 sesje jogi łagodnej (Hatha i Yin)
  • 3 sesje pranajamy
  • 1 sesja medytacji
  • 2 sesje relaksacji
  • nauka oczyszczania zatok (jala neti)
  • warsztat techniczny (pozycje odwrócone)

Plan wyjazdu

Poniższy plan może jeszcze ulec zmianie.

Czwartek 05.10

15:00 Przyjazd i zakwaterowanie
17:00 Spotkanie zapoznawcze
18:00 Hatha joga
19:00 Medytacja
20:00 Kolacja

Piątek 06.10

07:00 Wprowadzenie do jala neti
07:30 Ashtanga joga
9:00 Pranajama
10:00 Śniadanie
czas wolny
17:00 Obiadokolacja
20:00 Yin joga
21:00 Relaksacja

Sobota 07.10

07:00 Wprowadzenie do jala neti
07:30 Ashtanga joga
9:00 Pranajama
10:00 Śniadanie
czas wolny
14:00-16:00 Warsztat – technika wykonywania pozycji odwróconych
17:00 Obiadokolacja
20:00 Yin joga
21:00 Relaksacja

Niedziela 08.10

07:00 Oczyszczanie zatok (jala neti)
07:30 Vinyasa joga
9:00 Pranajama
10:00 Śniadanie
11:00 Pożegnalna kawa
12:00 Wykwaterowanie i wyjazd

Koszt

Przy rezerwacji do końca sierpnia 2023 całkowity koszt wyjazdu to 1150 zł. Po tym czasie 1350 zł. Cena obejmuje 3 noclegi, wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja), zajęcia i warsztaty jogi + naczynie do wykonania jala neti (jeśli posiadasz już taki czajnik, daj nam znać przy rezerwacji, obniżymy koszt wyjazdu o cenę czajnika).

Rezerwacja

Rezerwacji można dokonać wpłacając 450 zł zadatku na konto po uprzednim zapisaniu się na listę uczestników – kliknij przycisk poniżej i wypełnij formularz. Zadatek podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką na miejscu pierwszego dnia wyjazdu.

Prowadząca

joga-rzeszów

Agnieszka Olechowska – założycielka szkoły JoyFlowYoga, certyfikowana nauczycielka jogi, arteterapeutka, fizjoterapeutka. Ukończyła wiele kursów i warsztatów, ciągle podnosi swoje kompetencje szkoląc się u doświadczonych nauczycieli w Polsce i za granicą. Od 15 lat pracuje z ciałem, zarówno w kontekście terapeutycznym jak i profilaktycznym. Prowadzi również warsztaty artystyczne.