Kursy i warsztaty

Cykl spotkań z medytacją dynamiczną OSHO – 08.05-29.05.2024

14 marca 2024
Agnieszka Olechowska

Zapraszamy na cykl 4 spotkań z medytacją dynamiczną OSHO i ruchem autentycznym. Będą to 4 sesje w zamkniętej grupie, podczas których poznasz niezwykle skuteczną technikę medytacji aktywnej stworzonej z myślą o potrzebach współczesnego człowieka.

Co to są medytacje aktywne?

Medytacje Aktywne zostały opracowane przez OSHO z myślą o współczesnym człowieku, łącząc korzyści tradycyjnej praktyki medytacyjnej z przyjemną rozrywką. Dla każdej z tych medytacji stworzono specjalną ścieżkę dźwiękową oraz sekwencję ruchów. Są to starannie opracowane procesy, pomagające zmniejszyć napięcia, odnaleźć wewnętrzną harmonię, pobudzić energię w ciele oraz uspokoić umysł. Jednym z kluczowych atutów Medytacji Aktywnych jest ich adaptacja do szybkiego tempa życia współczesnego człowieka. OSHO podkreślał, że tradycyjne metody medytacyjne są nieadekwatne do potrzeb współczesności, gdyż zostały one opracowane w zupełnie innej epoce. Zdaniem OSHO, nasze współczesne społeczeństwo jest zbyt oddalone od natury, a nasz umysł nie są w stanie wejść w stan głębokiej medytacji bez wcześniejszego przygotowania. Dzisiejszy człowiek musi najpierw uwolnić nagromadzone napięcia, a dopiero potem szukać spokoju siedząc w bezruchu.

Istnieje wiele rodzajów medytacji aktywnych OSHO, niektóre są spokojniejsze, inne bardzo dynamiczne. W trakcie sesji wykorzystuje się intuicyjny ruch i taniec, a także używa się swojego głosu, w celu uwolnienia stłumionych emocji, bądź uspokojenia umysłu. Wszystkie jednak mają wspólną cechę – są doskonałym narzędziem do aktywowania większego spokoju i wyciszenia.

Medytacja OSHO Dynamiczna

Medytacja dynamiczna stworzona przez OSHO jest ogromnym wsparciem na drodze rozwoju osobistego. To złożona praktyka, w której wykorzystuje się techniki oddechowe, ekspresyjny ruch, pracę z głosem oraz intuicyjny taniec. W czasie sesji uczestnicy angażują się w serię energetycznych ćwiczeń fizycznych, które mają na celu wyzwolenie zatrzymanej energii w ciele. Dynamiczne ruchy pozwalają na uwolnienie napięcia, zgromadzonego stresu i emocji, które mogą blokować przepływ życiowej energii. Ważnym elementem tej praktyki jest intensywność ruchu, która prowadzi do aktywacji różnych obszarów ciała i umysłu. Podczas wykonywania ćwiczeń, uczestnicy skupiają się na oddechu i obserwacji własnych myśli, uczuć i doznań fizycznych, co prowadzi do osiągnięcia głębokiego stanu świadomości.

Medytacja dynamiczna składa się z 5 etapów. Szczegółowe informacje na temat przebiegu sesji znajdziesz tutaj.

Co zyskasz dzięki medytacji dynamicznej OSHO?

Medytacja dynamiczna OSHO to doskonałe narzędzie pracy z umysłem i emocjami. Regularna praktyka sprawi, że:

  • nawiążesz głębszy kontakt z własnym ciałem
  • pozbędziesz się nagromadzonych napięć w ciele
  • uwolnisz stłumione, głęboko ukryte emocje
  • usłyszysz swój głos, być może wykrzyczysz to co „utkwiło w gardle”
  • poczujesz radość i wolność jaką daje spontaniczny ruch
  • zaufasz swojej intuicji, zwiększysz wiarę w siebie
  • głęboko się zrelaksujesz i odprężysz

Czego doświadczysz poza medytacją?

Praktyka medytacji dynamicznej OSHO może być bardzo intesywnym doświadczeniem. Po takiej wymagającej fizycznie i wyzwalającej sesji ciało aż prosi się o krótki odpoczynek. Dlatego domkniemy spotkanie łagodną, uziemiającą praktyką YIN jogi, zwłaszcza, że spotkania będą miały miejsce wieczorem. Praktyka YIN pozwoli ugruntować ciało i zapewni zdrowy, głęboki sen.

Termin

Startujemy 8 maja. Spotkania będą się odbywać w każdą środę o 19:00 i potrwają 2,5 godziny.

Inwestycja

Koszt udziału w cyklu spotkań to 280 zł. Rezerwacji można dokonać klikając w link poniżej i logując się do naszego grafiku online. Należy następnie wejść w zakładkę kursy i wybrać warsztat „Cykl spotkań z medytacją dynamiczną OSHO”.

Prowadząca

Założycielka szkoły JoyFlowYoga, certyfikowana nauczycielka jogi, arteterapeutka, fizjoterapeutka. Ukończyła wiele kursów i warsztatów, ciągle podnosi swoje kompetencje szkoląc się u doświadczonych nauczycieli w Polsce i za granicą. Obecnie w trakcie szkolenia z zakresu terapii tańcem i ruchem w Polski Instytut Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Od 15 lat pracuje z ciałem, zarówno w kontekście terapeutycznym jak i rozwojowym. Prowadzi również warsztaty artystyczne. Po godzinach tańczy i rysuje.