Aktualności

Zimówka z Ashtanga jogą w Bieszczadach – 17-19.02.2023

13 grudnia 2022
Agnieszka Olechowska

Zimowe wieczory przy kominku, codzienne sesje rozgrzewającej Ashtanga jogi, głęboki relaks dla ciała i umysłu. Wszystko w zacisznym, położonym na uboczu miejscu w Bieszczadach. Zapraszamy każdego, kto szuka ciszy, przyjaznego towarzystwa, głębszych rozmów, patrzenia w ogień, kontaktu z naturą.

Miejsce i okolica

Gospodarstwo Agroturystyczne Zadnie Łuki, to urokliwe miejsce położone z dala od drogi w otoczeniu bieszczadzkich pasm górskich. To przepiękny, drewniany dom przepełniony dobrą energią. Właściciele „czują klimat”, stworzyli tą przestrzeń z myślą o jodze oraz ludziach o otwartych sercach i umysłach. Wokół gospodarstwa jest bardzo dużo wolnej przestrzeni na spacery. Wejście do lasu znajduje się zaledwie 20 metrów od domu, a najbliżsi sąsiedzi są oddaleni o ponad kilometr. Miejsce sprzyja wyciszeniu się, refleksji i wsłuchaniu się w siebie.

Pokoje i wnętrza

Dostępne są pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe. Uczestników będziemy lokować wedle życzenia, jednak o wyborze pokoju decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie pokoje mają własną łazienkę. Jogę będziemy praktykować w dużej (100m2) sali znajdującej się na strychu. Do naszej dyspozycji będzie również przestronna jadalnia i miejsce przy kominku. W czasie naszego pobytu, w domu nie będzie innych gości (w tym dzieci), co pozwoli się nam zrelaksować i odetchnąć w ciszy.

Wyżywienie

Energii do praktyki dodadzą nam pełnowartościowe posiłki wegetariańskie przygotowane przez gospodarzy. Można również wybrać dietę wegańską lub bezglutenową – prosimy o zgłoszenie swoich upodobań dietetycznych w momencie rezerwacji. Potrawy przygotowywane są w zgodzie z porami roku, z sezonowych z warzyw, owoców i ziół, prosto z przydomowego, ekologicznego ogrodu. Posiłki składają się ze śniadania i obiadokolacji dwudaniowej (zupa + drugie danie). Zarówno do śniadania jak i obiadokolacji podawane są napoje (herbata, kompot lub sok).

Dojazd

Dom Zadnie Łuki znajduje się w pobliżu miejscowości Smolnik. Szczegółowe wskazówki dojazdu wraz z mapką znajdziesz na stronie pensjonatu. Osoby z naszej szkoły, jadące z Rzeszowa i okolic, które chcą zmniejszyć koszty dojazdu zachęcamy do umawiania się na przejazd z innymi uczestnikami. W tym celu najlepiej skontaktować się z nami, a my pokierujemy dalej.

Ogólny program

Wyjazd przeznaczony jest dla osób dorosłych (powyżej 18 roku życia) zarówno początkujących jak i zaawansowanych. Czekają na Was:

  • zajęcia Mysore
  • zajęcia prowadzone (pierwsza seria Ashtanga jogi)
  • medytacja, pranajama, relaksacaja
  • warsztaty techniczne (pozycje odwrócone, przygotowanie do lotosu, mostka itp.)

Plan wyjazdu

Poniższy plan może jeszcze ulec zmianie.

Piątek 17.02

15:00 Przyjazd i zakwaterowanie
17:00 Integracja
19:00 Kolacja
20:00 Relaksacja

Sobota 18.02

7:00 Morsowanie (opcjonalnie)
7:30 Ashtanga joga prowadzona (1/2 pierwszej serii)
9:00 Pranajama
10:00 Śniadanie
czas wolny
17:00-19:00 Warsztat (temat warsztatu zostanie dobrany do możliwości grupy)
19:00 Kolacja
20:00 Relaksacja

Niedziela 19.02

7:00 Morsowanie (opcjonalnie)
7:30 Ashtanga joga Mysore
9:00 Pranajama
10:00 Śniadanie
11:00 Pożegnalna kawa
12:00 Wykwaterowanie i wyjazd

Koszt

Do końca roku 2022 cena wyjazdu to 850 zł. Później 950 zł. Cena obejmuje 2 noclegi, wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja), zajęcia i warsztaty jogi.

Rezerwacja

W celu dokonania rezerwacji należy wysłać swoje zgłoszenie na adres e-mail olechowska86@gmail.com. W wiadomości zwrotnej podamy Ci dane do przelewu i poprosimy o wpłatę zaliczki 390 zł potwierdzającej udział. Zaliczka podlega zwrotowi jedynie, jeżeli zwolnione miejsce zostanie zarezerwowane przez inną osobę. Reszta kwoty płatna gotówką 2 tygodnie przed wyjazdem.

Prowadząca

joga-rzeszów

Agnieszka Olechowska – swoją przygodę z jogą rozpoczęła w 2013 roku praktykując wg metody B.K.S. Iyengara. Po roku regularnych ćwiczeń wyjechała do Anglii, gdzie odkryła inne style, między innymi dynamiczną Vinyasę, która całkowicie odmieniła jej spojrzenie na jogę i pomogła rozwinąć praktykę własną. Zafascynowana energiczną i płynną Vinyasą, w maju 2017 wyjechała do Indii, gdzie ukończyła kurs nauczycielski RYT-200, akredytowany przez międzynarodową organizację Yoga Alliance. Początkowo joga była dla niej tylko formą aktywności fizycznej, z czasem jednak stała się sposobem na życie. W pracy nauczyciela Agnieszka łączy jogę i współczesne metody pracy z ciałem oraz wykorzystuje swoją medyczną wiedzę, którą zdobyła na studiach z fizjoterapii (tytuł magistra). Świadomie odchodzi od tradycyjnych sposobów nauczania jogi, dzięki czemu jej treningi są wyjątkowo bezpieczne, ciekawe i efektywne. Agnieszka ukończyła także kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością Fitness – nowoczesne formy gimnastyki oraz kurs instruktora Pilates. Jej styl nauczania odznacza się dbałością o poprawną technikę wykonywania asan i koncentruje się głównie na świadomej pracy z ciałem i oddechem.