Aktualności

Wakacyjna joga na Bulwarach Rzeszowskich

10 czerwca 2020
Agnieszka Olechowska

Chcesz rozpocząć przygodę z jogą? Pogłębić znajomość jej technik? A może poznać inny rodzaj praktyki? Zapraszamy na bezpłatne zajęcia jogi na świeżym powietrzu. Vinyasa​,​ Yin​,​ Ashtanga – przyjdź i przekonaj się​,​ że joga nie jedno ma imię. Spotykamy się w każdą niedzielę lipca i sierpnia w Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach Rzeszowskich.

Informacje organizacyjne

Praktykujemy w oparciu o styl Vinyasa​,​ czyli dynamiczną odmianę jogi​,​ gdzie asany (pozycje) połączone są między sobą płynnymi przejściami i wykonywane jedna po drugiej ze szczególną dbałością o oddech. Do zajęć wplatamy elementy innych stylów jogi i nowoczesnych metod pracy z ciałem​,​ tak aby jak najbardziej zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo praktyki. Zajęcia są otwarte dla wszystkich​,​ zarówno początkujących jak i zaawansowanych.

Zbiórka na pomoc zwierzętom

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, jednak w ramach spotkań prowadzimy zbiórkę dla Fundacji Felineus z Rzeszowa, której celem jest pomoc i opieka nad zwierzętami bezdomnymi i porzuconymi. Zapraszamy do włączenia się w akcję!

Kiedy?
5 lipca – 30 sierpnia 2020
Niedziela 09:00 – 10:15

Zajęcia będą się odbywać pod warunkiem sprzyjającej pogody. Informacje na ten temat będą aktualizowane w wydarzeniu na Facebooku.

Gdzie?
Park Kultury i Wypoczynku na Bulwarach Rzeszowskich (przy scenie).

Co zabrać?
Matę, ręcznik, butelkę wody i dobry humor 🙂

Kilka słów o prowadzącej

Agnieszka Olechowska – założycielka JoyFlowYoga, z zawodu fizjoterapeutka, z pasji joginka. Swoją przygodę z jogą rozpoczęła w 2013 roku praktykując wg metody B.K.S. Iyengara w rzeszowskiej szkole jogi Aldony Florkiewicz. Po roku regularnych ćwiczeń wyjechała do Anglii, gdzie odkryła inne style, między innymi dynamiczną Vinyasę Flow, która całkowicie odmieniła jej spojrzenie na jogę i pomogła rozwinąć praktykę własną. Zafascynowana energiczną i płynną Vinyasą, w maju 2017 wyjechała do Indii, gdzie ukończyła kurs nauczycielski, akredytowany przez międzynarodową organizację Yoga Alliance. Początkowo joga była dla niej tylko formą aktywności fizycznej, z czasem jednak stała się sposobem na lepsze życie. W pracy nauczyciela Agnieszka łączy jogę i współczesne metody pracy z ciałem oraz wykorzystuje swoją medyczną wiedzę z zakresu anatomii i biomechaniki ciała człowieka. Świadomie odchodzi od tradycyjnych sposobów nauczania jogi, dzięki czemu jej treningi są wyjątkowo bezpieczne, ciekawe i efektywne. Agnieszka ukończyła także kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością Fitness – nowoczesne formy gimnastyki oraz kurs instruktora Pilates.