Aktualności

Wakacyjna joga na Bulwarach Rzeszowskich

21 maja 2019
Agnieszka Olechowska

Chcesz rozpocząć przygodę z jogą? Pogłębić znajomość jej technik? A może poznać inny rodzaj praktyki? Zapraszamy na bezpłatne zajęcia jogi na świeżym powietrzu. Hatha, Vinyasa, Yin, Ashtanga – przyjdź i przekonaj się, że joga nie jedno ma imię. Spotykamy się dwa razy w tygodniu w okresie wakacyjnym w Parku Kultury i Wypoczynku na Bulwarach Rzeszowskich.

Informacje organizacyjne

Praktykujemy w oparciu o styl Vinyasa Flow, czyli dynamiczną odmianę jogi, gdzie asany (pozycje) połączone są między sobą płynnymi przejściami i wykonywane jedna po drugiej ze szczególną dbałością o oddech. Do zajęć wplatamy elementy innych stylów jogi i nowoczesnych metod pracy z ciałem, tak aby jak najbardziej zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo praktyki. Zajęcia są otwarte dla wszystkich, zarówno początkujących jak i zaawansowanych.

Kiedy?
3 lipca – 28 sierpnia 2019
Środa 17:00 – 18:00 (prowadzi Kamil i Wiktoria)
Niedziela 09:00 – 10:00 (prowadzi Agnieszka)

Gdzie?
Park Kultury i Wypoczynku na Bulwarach Rzeszowskich (przy scenie).

Co zabrać?
Matę, butelkę wody i dobry humor 🙂

Kilka słów o prowadzących

Agnieszka Olechowska – założycielka JoyFlowYoga, z zawodu fizjoterapeutka, z pasji joginka. Swoją przygodę z jogą rozpoczęła w 2013 roku praktykując wg metody B.K.S. Iyengara w rzeszowskiej szkole jogi Aldony Florkiewicz. Po roku regularnych ćwiczeń wyjechała do Anglii, gdzie odkryła inne style, między innymi dynamiczną Vinyasę Flow, która całkowicie odmieniła jej spojrzenie na jogę i pomogła rozwinąć praktykę własną. Zafascynowana energiczną i płynną Vinyasą, w maju 2017 wyjechała do Indii, gdzie ukończyła kurs nauczycielski, akredytowany przez międzynarodową organizację Yoga Alliance. Początkowo joga była dla niej tylko formą aktywności fizycznej, z czasem jednak stała się sposobem na lepsze życie. W pracy nauczyciela Agnieszka łączy jogę i współczesne metody pracy z ciałem oraz wykorzystuje swoją medyczną wiedzę z zakresu anatomii i biomechaniki ciała człowieka. Świadomie odchodzi od tradycyjnych sposobów nauczania jogi, dzięki czemu jej treningi są wyjątkowo bezpieczne, ciekawe i efektywne. Agnieszka ukończyła także kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością Fitness – nowoczesne formy gimnastyki oraz kurs instruktora Pilates.

Wiktoria Majcher i Kamil Goral – dwójka młodych ludzi, którzy w zgodzie z holistyczną filozofią propagują zdrowe podejście do życia. Współautorzy bloga i kanału na YouTube – Hello Yogi – gdzie przekazują swoją teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat jogi oraz pokrewnych technik dbania o kondycję ciała i umysłu. Prawidłowe wzorce ruchu, sposoby na uniknięcie i załagodzenie kontuzji oraz relaksowanie się i praktyka uważności – to tylko część tego, czego można się od nich nauczyć. Swoją praktykę jogi rozwinęli w czasie kilkumiesięcznego pobytu w Anglii. Początkowo była dla nich pewną odskocznią i lekarstwem na stres związany z emigracją. Szybko jednak stała się ich życiową pasją, którą postanowili rozwijać i dzielić z innymi. Kamil i Wiktoria praktykują codziennie, a od niedawna prowadzą regularne zajęcia dla początkujących w Rzeszowie. Ich styl nauczania jest bardzo różnorodny, z naciskiem na dynamiczne metody jogi takie jak Vinyasa Flow. W swojej pracy skupiają się nie tylko na treningu ciała, ale dużą uwagę poświęcają także kondycji umysłu. Oboje są certyfikowanymi trenerami mózgu metodami biofeedback oraz neurofeedback.