Aktualności

Pierwszy w Rzeszowie kurs Ashtanga jogi dla początkujących

12 listopada 2019
Agnieszka Olechowska

JoyFlowYoga zaprasza na wieczorny kurs Ashtanga Vinyasa jogi dla początkujących. To pierwszy i jedyny taki kurs w Rzeszowie, wprowadzający do metody krok po kroku. Dotychczas Ashtanga praktykowana była tylko w większych miastach Polski (Warszawa, Wrocław, Poznań), więc masz prawo nic o niej nie wiedzieć. Jeśli zastanawiasz się teraz czym jest i czy będzie dla Ciebie dobra, być może ten artykuł ułatwi Ci podjęcie decyzji. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na temat kursu.

Termin

9 grudnia 2019 – 31 stycznia 2020
Kurs składa się z 16 spotkań dwa razy w tygodniu:
Poniedziałki 18:45-20:00
Piątki 19:30- 20:45

Inwestycja

Całkowity koszt kursu to 300 zł. W celu rezerwacji miejsca na kursie wymagana jest wpłata 100 zł zaliczki. Pozostała kwota do uregulowania na pierwszych zajęciach.

Program

  1. Nauka 30 asan z pierwszej serii Ashtanga jogi – Yoga Chikitsa.
  2. Nauka Vinyas, czyli płynnych przejść pomiędzy pozycjami.
  3. Wprowadzenie do pracy z Bandhami.
  4. Technika oddechu Ujjayi.
  5. Nauka synchronizacji oddechu z ruchem.
  6. Punkty skupienia wzroku – Drishti.
  7. Zaznajomienie z nazwami pozycji wypowiadanymi w sanskrycie.

Dla kogo?

Kurs skierowany jest dla wszystkich, którzy pragną rozpocząć praktykę Ashtanga jogi w łagodny, spokojny i bezpieczny sposób. Naukę zaczniemy od podstawowych pozycji, a następnie będziemy stopniowo zwiększać stopień trudności i intensywność. Praktykujemy w małych grupach (do 10 osób), co zapewnia indywidualne podejście i uwagę ze strony nauczyciela.

Co dalej?

Ukończenie kursu daje solidne podstawy do kontynuowania praktyki na naszych regularnych zajęciach lub w domu. Kurs dla początkujących jest również warunkiem uczestnictwa w kursach dla średnio- zaawansowanych.

Zapisy

Gwarancją rezerwacji miejsca na kursie jest kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczki. Zapisów można dokonywać online lub drogą e-mail. W razie jakichkolwiek niejasności, czy wątpliwości można śmiało pisać i zadawać pytania.

Nauczyciel

Kurs poprowadzi Agnieszka Olechowska, absolwentka fizjoterapii, nauczycielka jogi metodą Ashtanga Vinyasa Flow (międzynarodowy certyfikat RYT-200), instruktor Pilates, oraz instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością Fitness – nowoczesne formy gimnastyki. Podczas prowadzenia zajęć łączy różne metody pracy z ciałem oraz wykorzystuje swoją medyczną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i biomechaniki ciała człowieka. Swoje umiejętności stale poszerza biorąc udział w licznych warsztatach w Polsce i za granicą.

Regulamin

  1. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w kursie nie dokonujemy zwrotów opłaconego kursu.
  2. W razie nieobecności na kursie, opłaconego karnetu nie można wykorzystać w ramach innych zajęć prowadzonych w JoyFlowYoga.
  3. Szkoła zastrzega sobie prawo odwołania kursu w przypadku zebrania zbyt małej grupy osób.